+37069800058

Gyd. INGOS ČEČKOVOS paskaita “Ar reikia bijoti parazitų?”

Gyd. INGOS ČEČKOVOS paskaita “Ar reikia bijoti parazitų?”

Gyd. INGOS ČEČKOVOS paskaita “Ar reikia bijoti parazitų?”

Paskaita vyks 2020 m. vasario 18 d. (antradienį) nuo 18 iki 20 val., adresu Saltoniškių 58 (Žvėryne), 216 salėje (Vilniaus kolegijos pastato II aukšte), Vilniuje.

REGISTRACIJA Į RENGINĮ >>>

Yra tikrai nemaža tikimybė, kad savo organizme turite parazitų! Ši tikimybė ypač padidėja jei namuose laikote gyvūnus, valgote „Suši“, termiškai neapdorotus produktus ir pan. Užsikrėtimo keliai gali būti labai įvairūs: šachtinių šulinių ir šaltinių vanduo, kai jie yra netvarkingi ir į juos patenka paviršiniai vandenys, o kartu su jais nešvarumai (gyvūnų išmatos, nuotekų ar lauko tualetų, šiukšlių kaupimo vietų turinys); neplautos ar netinkamai nuplautos žalios daržovės; netyčia gurkštelėtas maudynių vietų vanduo; vaikų žaidimų aikštelių smėlis, kai jos nėra tinkamai apsaugotos; netinkamai termiškai apdorotas maistas ir kita.

   Kas tie parazitai?  Tai organizmai (kirmėlės, grybeliai, pirmuonys), gyvenantys savo šeimininko sąskaita. Jie tyliai apiplėšia žmogų, atimdami iš jo dalį medžiagų, reikalingų jo gyvybei palaikyti.  Negana to, jie dar išskiria toksinus, kurie yra stiprūs nuodai mūsų organizmui, sukelia lėtines ligas (tame tarpe ir onkologines). Kirmėlės gali parazituoti įvairiuose organuose visame organizme, todėl gali sukelti įvairius lokalius ar bendrinius simptomus. Patekusios į žarnyną jos žaloja virškinimo sistemą, nusilpnina imunitetą, sutrikdo maisto medžiagų įsisavinimą, jų išskiriami toksinai nuodija organizmą bei sukelia bendrines intoksikacines organizmo reakcijas. Pasireiškiančių simptomų sunkumas priklauso nuo į organizmą patekusio parazito rūšies, žmogaus imuniteto, virškinamojo trakto būklės. Kartais helmintozė gali imituoti lėtinę ligą, pavyzdžiui sąnarių skausmus arba mažakraujystę.

Paskaitos metu gydytoja Jums atsakys į šiuos klausimus:

  • Kaip ir kur užsikrečiama parazitais?
  • Kur aptinkami parazitai?
  • Kokia organizmo reakcija į parazitus?
  • Kaip parazitai veikia žmogaus organizmą?
  • Ką vartoti ir ko nemėgsta parazitai?
  • Kokios yra profilaktinės priemonės, skirtos apsisaugoti nuo parazitų?
  • Kodėl būtina kreiptis į specialistus, o neužsiimti savigyda?

Paskaitą skaitys medicinos mokslų daktarė INGA ČEČKOVA, turinti virš 10-ties metų patirtį natūralios medicinos sferoje (pagrindinė darbo sritis – parazitologija). Ji yra daugiametė „Žinijos draugijos”, “Lietuvos vegetarų draugijos”, saviugdos klubo „Žaliasis bambukas” ir Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai” lektorė. Kabinetas „Visas žmogus” gyvuoja toje pačioje vietoje jau 10 metų.

Pageidaujantys asmeninės gydytojos konsultacijos ir tyrimo, turės galimybę į ją užsiregistruoti iš karto po paskaitos. Būkime sveiki!

Paskaitos kaina – 15 Eur. Apmokėjimas grynais prieš pat renginį.

REGISTRACIJA Į RENGINĮ >>>